Nízkoenergetický dom Ťahanovce | NESbau.sk

tel: 0903 904 386,  email : info@nesbau.sk

 

Domy, ktoré šetria za Vás ...

Nízkoenergetický dom Ťahanovce

Rozmery 8,6 x 12,7m
Obytné miestnosti 5
Zastavaná plocha 109m2
Podlahová plocha 122 m2
Výška hrebeňa strechy 6 m
Predpokladaná spotreba energií 50 kWh/m2
Vykurovanie elek.
Ohrev vody elek.
Varenie elek.
Osvetlenie elek.
Iné elek.
Počet podlaží: 
jednopodlažný
Plyn: 
0.00 €
Elektrina: 
54.00 €
Vykurovaná plocha: 
122 m2

Jedno známe príslovie hovorí, že prvý dom, ktorý postavíš máš dať zbúrať, druhý predať a až do tretieho sa nasťahovať.  V tomto prípade sa však podarilo postaviť krásny a útulný dom hneď na prvýkrát...

Na začiatku tohto príbehu stál v dedinke blízko mesta jednopodlažný dom, ktorý starousadlíci registrovali len ako pomaly rozpadajúcu sa budovu. Pred niekoľkými mesiacmi vstúpili do hry noví investori (mladý manželský pár), ktorí mali v pláne jej rekonštrukciu. V projekte, ktorý si nakoniec vybrali a upravili podľa svojich predstáv, však nešlo len o pôsobivú zmenu vzhľadu, ale o komplexnú rekonštrukciu, kde napokon nezostali pôvodne ani len základy...

Pre rodinu s dvoma deťmi bol veľkosťou ideálny a pohodlný prízemný bungalov so sedlovou strechou. Prijemný vzhľad, účelne pôdorysné usporiadanie, všetko na jednej úrovni, pohodlné prepojenie so záhradou. Hoci je dom malý, otvorený vyvýšený strop (v kuchyni a obývačke) so strešnými oknami vytvára pocit veľkého priestoru. Plochu nad ďalšími troma izbami chceli domáci pôvodne použiť ako odkladací priestor (pôjd), počas výstavby sa však rozhodli inak. Vznikla ďalšia, pomerne rozľahlá, miestnosť, v ktorej sa pomocou sadrokartónových priečok vytvoril priestor pre dva menšie a jeden veľký šatník. Dá sa ta dostať priamo z obývačky po štýlovom samonosnom schodisku, ktoré dodáva interiéru punc osobitosti a svojráznosti.

Srdcom domu je teda obývačka, ktorá je v duchu súčasného trendu prepojená s kuchyňou. Interiér ma jednoduchý štýl, je v ňom menej nábytku a veľa priestoru. Jednotu spoluvytvára aj tmavá plávajúca podlaha s dezénom dreva.

Montovaný nízkoenergetický rodinný dom plný svetla, pohody a pokoja máte možnosť navštíviť na našich stránkach  a veríme, že si v ňom nájdete inšpirácie pri vytváraní vlastného bývania.