Vetranie so zavretými oknami | NESbau.sk

tel: 0903 904 386,  email : info@nesbau.sk

 

Domy, ktoré šetria za Vás ...

Vetranie so zavretými oknami

 

Kvalitný čerstvý vzduch je pre život nepostrádateľný. Zabezpečenie vetrania v pravidelných intervaloch ale nie je vôbec jednoduché. Správne by sme mali vetrať každé dve hodiny počas doby troch až päť minút a ideálne pri dokorán otvorených oknách. Kto však toto skutočne dodržiava?

Nízkoenergetické a pasívne domy majú vysoké nároky na tesnosť obvodového plášťa, a preto sa potreba výmeny vzduchu v týchto stavbách už nedá riešiť prirodzeným spôsobom v dostatočnej kvalite.

Dôsledkom zlého vetrania je nezdravé vnútorné prostredie, vysoká vlhkosť, vysoký podiel škodlivín vo vzduchu až vznik plesní, čo môže viesť k zdravotným problémom obyvateľov domu. Tieto problémy po inštalácii riadeného ventilačného a rekuperačného systému odpadajú. Objekt je vetraný automaticky, a to aj v dobe, keď nie je obývaný.

Ako to celé funguje?

Srdcom systému je rekuperačná jednotka, ktorá získava energiu (teplo) z odpadového vzduchu a odovzdáva ju vzduchu privádzanému. Vďaka filtrácii vzduchu sa znižuje prašnosť v dome, čo oceníte pri upratovaní. Pre alergikov to zasa môže byť možnosť, ako sa zbaviť svojich sezónnych dýchacích ťažkostí.

Výhody riadeného vetrania s rekuperáciou tepla:

  • odvod škodlivín a prachu
  • neustále čerstvý vzduch bez prekračovania koncentrácie CO2 1500 ppm
  • kontinuálny prenos vlhkosti – ochrana proti plesniam
  • vysoký komfort – teplý vzduch bez prievanu
  • filtrácia vzduchu
  • úspora energie

Práve systém vetrania má najvýraznejší vplyv na zdravú klímu vo vašom dome. Úspora energie je „iba“ bonus naviac oproti hlavnému, čo systém prináša – zdravé vnútorné prostredie so súčasnou tepelnou pohodou.